ФОТО вест: “Криво стои ама прави вози”

Оваа фотографија ја сподели возач на социјалните мрежи со коментар Криво стои ама право вози. Ова е стар автобус на ЈПС кој е пуштен во скообраќај и е еден од многуте кои се почесто се гледаат по скопските улици. Проблемот е што новите автобуси се паркирани во гаражата на ЈСП оти немаат гуми, многу се расипани немаат делови, па ЈСП се снајде и ги пушти старите автобуси. Граѓаните се залат дека автобускиот превоз станува лош, небезбеден внатре е ладно. Градските власти апелираат граѓаните да ги користат автобустите поради енормното загадување, но ете и самите пуштаат автобуси кои не ги задоволуваат ниту минималните стандарди за заштита од загадување на воздухот но и безбедноста во сообраќајот.

фото: Dejan Kodzo Kodzabanov

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Градоначалничката Данела Арсовска на својата официјална Фејсбук страница честиташе празник со фотографија од времето на Коце Трајановски

Градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска на својата официјална Фејсбук страница направи грешка во обид да го честита…