Груевски го доби упатниот акт пред судница , за 13 дена треба да се јави во затвор

Заради интерес на повеќе медиуми, ја потврдуваме информацијата дека денеска, пред судењето за предметот од обвинителствот означен како „Траекторија“, на еден од осудените лица со правосилно потврдената пресуда од страна на Апеалциониот суд – Скопје, за предметот од обвинителството означен како „Тенк“, по претходно неуспешен обид да му биде доставен на домашна адреса, во судот му беше врачен упатениот акт, изготвен од судија за извршување санкции, во кој е наведен максималниот рок од 13 дена до кога треба да се јави на издржување на правосилно потврдената санкција.

соопштение : Основен суд Скопје 1 – Скопје.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Девојче паднало од балкон

Тринаесетгодишно девојче со повреди здобиени од пад, вчеравечер било пренесено во гостиварската болница. Според информациите од полицијата, околу…