Игор Југ: Јас сум Хрват , но ќе зборувам македонски

Обвонетиот Игор Југ во судница се изјасни дека е Хрват по националност но ќе зборува на македонски. Ова ги кажа пре судијката но напомена дека не бара преведувач а доколку греши во зворувањето да не ми биде замерено. Судијата дозволи да зборува македонски. Почна техничкиот дел од судењето а адвокатот бара одвојивање на постапката за 16 обвинети.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Заев во судница за “Монструм”: Можно е да сум рекол дека јавно ќе ги објавам материјалите, а после тоа не се случило…се предадов на СЈО

Зоран Заев денеска во судница даде исказ за случајот Монструм. Според неговото кажување имало транскрипти од раговори во…