Јанева не е во хашкото одделение во Шутка

Специјалната обвинителка Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение во затворот Шутка за да нема контакт со другите осомничени лица  од случајот „Рекет“.

Управата на затворот појаснува дека тоа е стандардна процедура и дека Јанв денеска била и на здравствен преглед. Со полициска придружба денес ќе патува во Гевгелија на погреб на мајка и.

Таа вчера доби  притвор во трење од 30 дена за случајот „Рекет“ поради злоупотреба на службена положба.

Total
0
Shares
Поврзани објави