Липа падна врз автомобил на паркинг во центарот на Охрид

Стебло липа падна врз автомобил на паркинот на улицата „Македонски просветители“, во близина на Основниот суд.

Според очевидци дрвото било старо и оштетено. Стеблото паднало врз автомобилот, при што е предизвикано значително оштетување.

извор: ОхридПрес

Total
0
Shares
Поврзани објави