Мијалков : Немам врска со Рекет

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков вели дека нема никаква врска со случајот „Рекет, пренесува „Алсат М“.

-Немам никаква конекција со тоа – кусо изјави Мијалков пред судот, одговарајќи на новинарско прашање дали дал пари, бидејќи неговото име било неколку пати споменато во „Рекет“.

Името на Сашо Мијалков се спомна и од сведоците во „Рекет“, а исто така се споменува и во новите прислушувани разговори кои анонимно се објавуваат на Јутјуб.

Total
0
Shares
Поврзани објави