Момчиња загинаа на Првомајска, тешка сообраќајка во Скопје

На скопската улица „Првомајска“ вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица.

Несреќата се случила во близина на салонот за мебел на „Мебел-Ви“ во правец накај населбата Драчево, а во неа учествувале два автомобила кои се уништени.

Според очевидци двете момчиња починале уште пред да дојде Брзата помош.

Foto Makfaks

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави