ОБНОВЕНО НОВО ФОТО : Нови детали за сообраќајката кај Драчево едната жртва е девојче

Според најновите информации на ДОСИЕ.МК во сообраќајката кај Драчево се судриле рено5 кампус и камион за собирање ѓубре. Според неофицијалните информации една од жртвите е девојче. Очевидци тврдат дека реното се движело со поголема брзина и изгубило контола и удрило во камионот.

Како што пред малку информиравме сообраќајката се случи пред влезот на скопската населба Драчево .  Според информации на ДОСИЕ од службите на терен првично на самото место загинале три лица , а две се тешко повредени. Се судриле камион и автомобил.

Патот кон Драчево се уште е затворен – се врши увид. Полицијата го пренасочува сообраќајот а неофицијално и двете повредени лица на самото место било утврдено дека имаат фатални повреди.

На терен е присутна и противпожарна екипа и амбулантни возила.

Последнта информација е дека загинаа петмина тројца машки две женски лица.

фотографијата е сопственост на наш читател

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави