Од недела почнуваат дождови

До петок ќе се задржи стабилно и суво време со дневни температури над просекот за овој период од годината. Од сабота ќе започне да дува повремено засилен северен ветер, а од недела ќе преовладува променливо облачно, ветровито и постудено време со повремени врнежи од дожд.
Кај нас потешкотии за МЕТЕОРОПАТИТЕ со главоболка, тежина во главата и сонливост.
Во медитеранот е циклон чиј центар сега е на африканскиот брег, ама неговите краеви допираат и до нашите региони.

извор: UHMR

Total
0
Shares
Поврзани објави