Опожарени возилата на пејачките Турунџиева и Ребека

Против пожарни екипи синоќа интервенирале по пријава за пожар на две возила сопственост на две познати пејачки. Првото возило мини купер било опожарено , а од пожарот било зафатено и второто возило. Мини куперот кој горел е сопственост на пеачката Сузана Турунџиева , а до него било паркирано и зафатено од пожарот возилото на пеачката Ребека Јанковска Ристески. Возилата биле паркирани на паркинг кај ТТЦ Плаза.

Повредени нема, а увидот на надлежните ќе ги утврди причините за опожарувањето на возилата.

Информацијата ја потврдија од Пожарна од каде велат дека интревнцијата била во 3 часот изутрината и траела еден час. Засега според нивните информации пламенот зафатил 6 квадрат простор.

К.Мачкиќ

Total
0
Shares
Поврзани објави