Ова е судијката “сваровски” која ја оговараа во бомбите, за неа тоа не е причина да престане да суди

Лидија Петровска , судија од Основен суд 1 во Скопје или популарниот Кривичен денеска прв пат јавно се појави и ги спомена бомбите во кои таа беше оговарана од нејзина колешка и Мијалков.Во разговорот се слуша дека двајцата зборуваат за избор на судии меѓу кои ја спомнуваат и Петровска која наводно купувала накит Сваровски за нејзината тогашна шефица Лидија Неделекова. По овој разговор судството го доби прекарот “сваровски”. Еве што таа денеска изјави:

видео а1он

Total
0
Shares
Поврзани објави