ВИДЕО: Овации и македонски питулици за Симон Трпчески во Чикаго

https://www.facebook.com/s.trpceski/videos/385863802202891/

Овации за македонскиот пијанист Симон Трпчески во Чикаго. Светски познатиот пијанист Симон Трпчески викендов имаше настап во Симфониската сала во Чикаго, каде настапи на “Рачманинов – Пијано Концертот” заедно со Симфонискиот оркестар од Чикаго, а под дирегентската палка на Маестро Пабло Херас Касадо.

После настапот Трпчески добил громогласен аплауз, а публиката и по втор пат го вратила на сцената.

Трпчески не заборави од Чикаго да ја поздрави публиката и со фотогрфија со тава како што сaмиот напиша “македонски питулици од стрина Јованка”

Total
0
Shares
Поврзани објави