Патот на Плетвар затворен – огромен пожар

Голем пожap гopи пред каменоломот под Плетвар, во непосредна близина на селото Тројаци.

За застој во сообраќајот на делницата Прилеп – Росоман информира и АМСМ.

Од 15:40 часот, сообраќајот на патниот правец Прилеп – Росоман е во прекин во двата правци, поради шумски пожар над каменоломот Превој – Плетвар, атар на с.Тројаци кон с.Топлица, стои во соопштението на АМСМ.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави