Полицаец пронајден мртов , со прострелна рана во глава и службен пиштол во рака

Во Прилеп бил пронајден мртов полицаец во автомобил по што обвинител извршил увид и еве првично што соопштија:
-Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп со екипа од крим-техника при ПС Прилеп, изврши увид на местото во близина на локалниот пат с.Беловодица-с.Дрен, каде вчера попладне беше пронајден мртов 45-годишен полициски службеник вработен во МВР – ПС Прилеп. Лицето е пронајдено во лежечка положба до неговото возило, со прострелна рана во главата и службениот пиштол во раката.
Притоа јавниот обвинител издаде наредба за подигање на предмети и траги кои можат да послужат како доказ и наредба за обдукција врз телото на починатиот заради утврдување на причините за смртта.

фото : net

Total
0
Shares
Поврзани објави