Полицаец загина , воз удри во неговиот службен автомобил

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје раководи со увидот на лице место на несреќата која се случи утринава на железничкиот премин на ул. „Благоја Стевковски“ во скопската населба Хиподром.
Според првичните информации, несреќата се случила кога товарен воз кој се движел од граничниот премин Табановце кон Скопје – југ (железара), удрил во патничко моторно возило Фолксваген Венто, сопственост на Министерството за внатрешни работи.

Во несреќата на лице место починал возачот на автомобилот, вработен во полициската станица Гази Баба. Увидот е во тек.

соопштение ЈО

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Прва тужба за учебник од високо образование – жената е обвинета за виновник за разводи, истополиви врски се забеганост …

Коалицијата „Маргини“ и Мрежата за дискриминација поднесоа тужба за утврдување на дискриминација во учебникот „Основи на персонологија 2“…