Последна вест: Изгоре цело приемно одделение во затворот “Идризово”

Според последната информација која стигна од најголемиот затвор во Македонија Идризово, претпладнево имало голем можар во кој изгорело целото приемно одделение. Засега не се знае од што бил пожарот освен дека избувнал од кровот. Интервенирале од против пожарната единица пожарот е ставен под контрола и изгаснат. Подоцна се очекуваат подетални информации.

фото : Lajm.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави