ПОСЛЕДНА ВЕСТ : Изгореа мајка и син во пожар во Битола

Мајка и 17 годишен син изгореа во пожар во сопствената куќа што избувна околу 4 часот утрово на улицата Девеани во Битола.
Таткото кој бил тешко болен, излегол во дворот и побарал помош од соседите кои веднаш се јавиле во противпожарната единица и се обиделе сами да го гаснат огнот кој многу брзо ја зафатил целата куќа. Но, соседите раскажуваат дека веќе било невозможно да се влезе внатре. Противпожарната единица од Битола интервенирала со 2 возила и 5 пожарникари
Увидит на истражните екипи е во тек, а причините за пожарот во кој загинаа мајката и синот дополнително ќе се утврдуваат.
#Материјали и фото превземено од АПЛА.МК

Total
0
Shares
Поврзани објави