Престрелка и убиство во Маџари

Две лица се здобиле со прострелни рани во воружена пресметка која попладнево се случила во скопско Маџари во близина на пругата пред кванташки пазар.

Се уште нема информација во каква состојба се повредените, иако очевидци велат дека едно од лицата најверојатно било починато.
Не се знае како дошло до престрелката.

Според едни информации, првично се случила сообраќајна несреќа која ексалирала во вооружена пресметка.

Други извори пак велат дека станува збор за пресметка на криминалното подземје и дека застреланите лица биле чекани во заседа.

извор: sitel.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави