Пронајдено исчезнатото дете во Битола, се испитува зошто често бегало од дома

Единаесетгодишно дете од Битола, кое пред три дена беше пријавено за исчезнато е пронајдено и вратено на родителите, соопшти МВР.

Детето е пронајдено изутринава во 1:20 часот од полициски службеници, кои го предале на родителите.

СВР Битола соопшти дека на 4 март околу 14:30 часот било пријавено дека детето сe оддалечило од својот дом и дека претходно неколку пати се оддалечувало и се враќало.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Бојкотот никогаш не е решение, само ги збунивте оние што сакаа да гласаат „против“, вели Дескоска на отворените прашања од професорката Бузалковска од ФДУ

Министерката за правада Рената Дескоска вели дека Министерството за правда нема никаква надлежност над контрола на законитоста на…