Првите снимки по земјотресот Албанија на нозе , регионот во шок

https://www.facebook.com/portali.dritare/videos/2634125693343740/
https://www.facebook.com/portali.dritare/videos/2519799158055085/
https://www.facebook.com/portali.dritare/videos/703059630182095/

Првичните информации се за материјални штети , жителите на Тирана , Драч и цела Албанија како и соседните држави вознемирени ги напуштија домовите. Најверојано се работи за земјотрес според Рихтер со јачина од 6.2 степени кој се почувствувал дури и до Софија.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Катица си оди дома

Телма дознава дека Катица Јанева ќе оди во куќен притвор во станот на синот во Скопје. Апелациониот суд…