Русковска: Во веледрогеријата Пановски не се врши претрес, се одзема документација

Полициски инспектори од одделот за борба против организиран криминал и корупција на МВР претпладнево, по наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, влегле во веледрогеријата Пановски. Сепак обвинителката Вилма Русковска за “Фокус” појаснува дека не се врши претрес, туку се одзема документација.

Се постапува по наредба на обвинителството, но не се врши претрес, туку се одзема документација, ни изјави обвинителката  Русковска.

Истрагата е отворена во врска со паралелниот увоз на лекови од Турција.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави