Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими добија притвор

Бедредин Ибраими и Сашо Мијалков добија притвор , Мендух Тачи и останатите добија мерки да се пријавуваат во судот.

Ова е по барање на СЈО поради опасност од бегство, а судот по изрекување на пресудата за Титаник2 ги одреди овие мерки.

Пред еден час Мијалков доби три години затвор, а Бедредин Ибраими четири години и два месеци.

Total
0
Shares
Поврзани објави