Видео: Штипјанка два месеци се мачи да докаже дека е жива !

Два месеца, штипјанката Драгица Панова пред Фондот за ПИОМ не може да докаже дека е жива. Нејзината бизарна приказна, започнува со смртта на нејзиниот сопруг, на почетокот на годинава. Дознајте ја целата приказна и деталите од прилогот на Тв Стар од Штип.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Сестрите од Манастирот на Свети Георгиј Победоносец во Рајчица, метох на Бигорски Манстир направија снешко и испратија порака до верниците

Денешното снежно време монахињите од Бигорски манастир – од сестринството на Женски Манастир Рајчица Св. Георги Победоносец го…