Си пукаше во глава на неговиот роденден: Почина тинејџерот кој во училиште уби двајца ученици

Шеснаесетгодишниот тинејџер, кој уби двајца ученици и повреди три лица во дворот во средно училиште кај Лос Анџелес, починал од здобиените повреди.

Момчето се застрела во главата по нападот во училиште во четвртокот наутро, на неговиот роденден, и бил примен во болница во критична состојба.

Полицијата соопшти дека не успеала да го сослуша за мотивите, а тој не оставил писмо за да помогне да се разјасни зошто пукал во училиштето.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Србија доби писмо од Интерпол со предупредување дека циркулираат информации за повик за групно самоубиство на млади луѓe

Министерството за внатрешни работи на Србија доби писмо од Интерпол со предупредување дека циркулираат информации за повик за…