СЈО и Кривичен суд: На Мијалков не му е вратен пасошот

Поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков и понатаму е без својот пасош. По објавувањето на веста во медиумите дека во согласност со СЈО Кривичниот суд му го вратил пасошот и од двете институции демантираа. Од Кривичниот суд појаснуваат дека Кривичниот совет воопшто не постапувал по вакво барање. СЈО не добило ниту барање ниту има одговроено на слично барање во врска со тој нивни обвинет.
За Мијалков осмоничен во неколку предмети на СЈО и понатаму се активни мерките на ретпазливост што му ги одредеи судот, односно одземен му е пасошот и има обврска еднаш неделно да се пријавува во Основниот суд Скопје 1.

Total
0
Shares
Поврзани објави