Собранието ја разреши Јанева, останува прв и последен специјален обвинител

Од вкупен број присутни 105 пратеници во Собранието на Македонија, 102 гласаа за предлогот за разрешување на специјалната јавна обинителка Катица Јанева.

За оваа одлука гласаа „за“ и 27 припадници од заедниците кои не се мнозинство.

Јанева е во притвор како третоосомничена за  случајот „Рекет“

На собраниската седница  единствена точка на дневниот ред, а тоа беше разрешувањето на Јанева.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави