Сопругата му исчезнала во Словачка

Скопјанец пријавил дека неговата сопруга А.Т.(33) на 27.07.2018 година заминала за Р.Словачка на работа по претходен договор преку социјалните мрежи, одреден период биле во комуникација по што и се губи секаква трага.

-На 07.10.2018 година во 17:00 часот во Р.Т.(46) од Скопје пријавил дека неговата сопруга А.Т.(33) на 27.07.2018 година заминала за Р.Словачка на работа по претходен договор преку социјалните мрежи. Пријавителот до 01.10. имал контакт со неговата сопруга по што повеќе не може да стапи во контакт со неа бидејќи телефонскиот број преку кој контактирале, не бил во функција, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

#MVR

Total
0
Shares
Поврзани објави