Сто килограми кафена материја во канти, најверојатно катран од афион, пронајдени во напуштена куќа во Кавадарци

Сто килограми кафена материја во канти, најверојатно катран од афион, пронајдени се во напуштена куќа во Кавадарци.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски потврдува дека синоќа во 18.45 часот, во напуштена куќа на улица „Рајна Соколова“ во Кавадарци, биле пронајдени десет канти со тежина од околу 100 килограми со непозната тврда кафена материја, најверојатно катран од афион.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Земјотрес во охридско

Земјотрес утрово е регистриран со епицентар меѓу охридските села Куратица и Опеница. Според податоците на веб-страницата на Европско-медитеранскиот…