Тешка сообраќајка во Скопје меѓу четири возила, две лица повредени

На 22.01.2021 во 21.15 часот на крстосницата од бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ и ул.„Франклин Рузвелт“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Ш.(24) од с.Крушопек, скопско, патничко возило „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(39) од Скопје, патничко возило „опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.С.(31) од Скопје и патничко возило „тојота аурис“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Ѓ.Ј.(57) од Скопје. Во незгодата со повреди се здобиле возачите Д.А. и И.Ш., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, односно во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. 

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Горивата поскапуваат

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на…