Уапсен Владимир Атансовски поранешниот директор на УБК

1ТВ ексклузивно дознава дека е уапсен Владимир Атанасовски, поранешниот директор на УБК.

Вчера тројца од притворените го посочија токму него за организацијата на нападот на Собранието на 27 април лани. Toj е ангажиран од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски како негов советник за безбедност.

Атанасовски бил на апанажа до 16 јуни 2018 година и оттогаш е во партискиот безбедносен совет.

извор: 1tv.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави