Убиство во Скопје , маж ликвидиран со еден куршум во глава

– Пријавено е дека на улицата „Шарпланинска“ во населба Даме Груев има лице кое лежи без знаци на живот и до него возило „пасат“ со скопски регистерски таблички, за кое подоцна е утврдено дела е сопственост на Д.Н. (65). До овој момент не е утврден идентитетот на лицето – соопшти вечерва МВР.

Според првичните информации човекот е застрелан од блиску со еден куршум во главата. На настанот му претходела престрелка кога од возило „пасат“ било пукано кон машко лице во близина на пругата кај Кондово.

На местот на убиството се врши увид.

Total
0
Shares
Поврзани објави