ВЕЧЕР: Петмина уапсени за престрелката во “Александар палас”

Пет лица се уапсени  вечерва од специјалните полициски единици. Во тек е голема полициска акција во скопски  Карпош, во хотелот „Александар Палас“ каде што пред два дена се случи престрелка помеѓу две криминални групи.

Повеќе полициски џипови со припадници на ЕБР го  вршат апсењето на лицата кои што во моментот биле во „Александар Палас“.  

Силно полициско обезбедување е во целата населба каде што се врши контрола на возилата во тој дел.

Пред два дена во хотелот „Александар Палас“ се случи вооружена пресметка помеѓу две криминални нарко групи.

izvor Vecer.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави