ВИДЕО: 13 годишна битолчанка пее како Витни Хјустон

 

Младата битолчанка Јована Здравевска пее како Витни Хјустон. Тоа го покажа преку каверот ,,I have nothing” (Јас немам ништо) од Витни Хјустон, обработен заедно со MeowDucton Production. Претходно таа испеа кавер и на добро познатите песни ,,Virtual Insanity” на Jamiroquai и ,,Perfect” на Ed Sheeran.

целиот текст на Апла.мк 

Total
0
Shares
Поврзани објави