Видео: Како беше избоден свештеник во Канада

https://www.facebook.com/RTnews/videos/639466756499838/

Католички свештеник беше избоден пред десетина верници за време на утринска миса во црквата Свети Јосип во Монтреал во Канада.  Локалната полиција соопшти дека утрово околу 8:40 часот по локално време излегла на лице место и дека обезбедувањето веќе го имало совладано и задржано осомничениот за нападот.

Total
0
Shares
Поврзани објави