ВИДЕО: Mестото каде се урна авионот во кој загина најбогатата Русинка

https://youtu.be/xyztcFj9wM0

Каналот hr-fernsehen објави снимка од местото на авионската несреќа во која загина една од сопственичките на авионската компанија S7 Наталија Филева.

Таа, заедно со татко си Валери Карачев летала на лекување воГерманија во приватниот авион, Епик ЛТ.

При слетување на аеродромот Егелсберг во Франкфурт малиот авион од непознати причини се урнал. Никој не ја преживеал оваа несреќа.

Истрагата ќе ја води меѓународна комисија, со учество на руски експерти.

Богатството на Наталија Филева се проценува на околу 600 милиони долари.

Total
0
Shares
Поврзани објави