ВИДЕО : Затвореник од Струга учесник во транспорт на 91 килограми марихуана

Полицијата денеска соопшти дека биле уапсени неколку лица осомничени за набавка и транспорт на над 90 килограми марихуана. Дел од групата се уапсени на пат кон Скопје во моментот кога се превезувала дрогата. Марихуаната била натоварена во мерцедес , а пред овој автомобил возело друго возило бмв кое го обезбедувало патот така наречен Чистач. Еден од учениците во транспортот е и затвореник од отвореното одделение во затвор Струга. Тој и останатите осомничени се притворени во Шутка.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина Колин Пауел

Колин Пауел, првиот Афроамериканец кој бил државен секретар на САД, починал на 85 години. Како што пренесува “CNN”,…