Внимателно – Поради одрон во прекин сообраќајот на патот Маврови Анови – Дебар, кај Сенце

На патниот правец Р1202 Маврови Анови – Дебар кај село Сенце од 6:50 часот сообраќајот е во прекин поради одрон, информира ЈП „Македонија пат”. Екипите на претпријатието работат на расчистување на одронот и нормализирање на сообраќајот.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Дедо изгоре во пожар

На 17.03.2019 во 15:30 часот било пријавено дека над село Оризари, кочанско, на место викано „Бели Камења“, при…