Во сообраќајка во Италија загина 19 годишна студентка од Гостивар,

Во сообраќајна несреќа во Италија загина 19 годишната студентка Аријана Сефери од Гостивар пренесуваат италијанските медиуми.

Несреќата се случила на патот Виларота Ди Луцара.

Девојката била со нејзиниот татко во автомобил од марката ,,Фиат браво,,кој се судрил со возило ,,Фиат мултипла,, по што излетале од коловозот.

Аријана била пренесена со возило на итна помош , но им подлегнала на повредите . Нејзиниот татко има сериозни повреди , но е надвор од животна опасност

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина Амди Бајрам

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Бајрам имаше проблеми со срцето и патеше од диабет, а посмртно…