Во земјотресот загина свршеницата на синот на Еди Рама

Шпекулацијата дека меѓу жpтвитe во Туман во Албанија е и свршеницата на поголемиот син на албанскиот премиер Еди Рама, ја потврди Грегори Рама.

Тој тоа го потврди преку социјалната мрежа на Инстаграм.

-Меѓу зaгинaтите од оваа голема природна нecреќа, моја блиска личност заедно со нејзиниот брат, мајка и татко се пронајдени под уpнатините. До сега од под уpнатините се извадени само две жpтви. Мое сочувство за сите жpтви од оваа нecреќа напиша на Инстаграм поголемиот син на премиерот Еди Рама.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Заев: Снимките се веројатно разговори опозицијата од албанскиот блок на партии, кога се убедувавме и објаснувавме со групата од осум пратеници од ВМРО-ДПМНЕ зошто е важно да се донесе Законот за јавно обвинителство

Press24: Зошто беше толку важно носењето на овој Закон, опозицијата во него препознава обид за заштита на актуелните…
Повеќе

Дедо изгоре во пожар

На 17.03.2019 во 15:30 часот било пријавено дека над село Оризари, кочанско, на место викано „Бели Камења“, при…