Заев за изненадувањето на Ахмети: Не се работи за заеднички кандидат Албанец за Скопје

Премиерот Зоран Заев денеска на прес конференција, по прашање од новинарите околу утрешното изненадување, потврди дека не се работи за заеднички кандидат Албанец за градоначалник на Скопје.

-Не се работи за тоа, се работи за нешто кое што претставува модернизација на нашиот коалиционен партнер, порача Заев.

Total
0
Shares
Поврзани објави