Загина 28 годишен моторџија

Скопјанец загина во сообраќајка кај Катланово, дознава 24 Инфо.

Според неофицијални информации, сообраќајната несреќа се случила околу 13 часот на автопатот во правец кон Петровец и сообраќајот е во прекин.

Во судирот настрадало момче на возраст од 28 години кое со мотор се удрило во камион и починало на самото место.

Повеќе детали за несреќата МВР ќе даде во текот на денот.

Total
0
Shares
Поврзани објави