Загина рудар, паднал во јама

Рудар го загуби животот во несреќа во рудникот во Крива Паланка. Од МВР се уште нема официјална потврда за трагедијата. Несрќата се случила сношти кога според полицијата Ј.П.(55) од с.Мождивњак околу 21.25 часот паднал во јама и се здобил со повреди.
На пат кон Здравствен дом Крива Паланка Ј.П. починал.
Се ИСтражуваат причините за несреќата.

Total
0
Shares
Поврзани објави