Зијадин Села е позитивен на коронавирус

идерот на Алијанса за Албанците и пратеник, Зијадин Села објави дека е позитивен на коронавирус.

На својот фејсбук – профил тој вечерва објави дека неговата здравствена состојба е добра.

Të dashur miq. Sot bëra PCR testin për COVID 19 dhe më duhet të ndaj me ju rezultatin e këtij testi. Është pozitiv….Posted by Ziadin Sela on Tuesday, March 16, 2021

„Денеска направив ПЦР тест за ковид-19 и треба да го споделам резултатот со вас. Позитивен е. Клинички сум добро. Но, здравствените протоколи треба да се почитуваат, затоа треба да се самоизолирам на неколку денови. Почитувајте ги мерките, чувајте се себе и другите“,

напиша Села на Фејсбук.
Total
0
Shares
Поврзани објави