Бени Шаќири кандидат за градоначалник на Скопје: Изневерен сум од тоа како се води градот во последните четири години

Пејачот Арбен Шаќири – Бени, кандидат за градоначалник на Скопје од коалицијата ЛДП – ДОМ, претседателката на ДОМ Маја Морачанин, носителот на советничката листа доктор Никола Пановски и лидерот на ЛДП Горан Милевски

Пејачот Бени Шаќири е кандидат за градоначалник на Град Скопје од коалицијата „Одлучно за промени“ на ДОМ и ЛДП. Носител на советничката листа, пак, ќе биде познатиот микробиолог, д-р Никола Пановски.

Шаќири на промоцијата рече дека се чувствува изневерен од тоа како се води градот во последните четири години и оти тоа му било мотив да се вклучи во трката за градоначалник.

Total
3
Shares
Поврзани објави