Брнабиќ до германскиот амбасадор – загрижен за тоа дали Дедо Мраз ќе успее да дојде до неговата куќа

Српската премиерка Ана Брнабиќ синоќа на својот Твитер профил му одговори на германскиот амбасадор во Приштина, Јорн Роде. Таа саркастично го праша доколку тој „е загрижен за тоа дали Дедо Мраз ќе успее да дојде до неговата куќа“.

„Навистина се безобразни изјавите на амбасадорот на толку многу нивоа. Прво, денес изјавивте дека мора да се отстранат барикадите, па дури и се осмеливте да дадете рокови (до Божиќ). „Амбасадоре, појаснете: Ваш Божиќ или наш? Само да знаеме“, праша Брнабиќ.

Total
1
Shares
Поврзани објави