Видео- Инцидент во Собрание, се кршеше опрема и шољи за кафе

Пратеникот Арбер Адеми со предмети фрлаше низ собраниската сала и кон пратениците. Фрапантно видео објави пратеникот Миле Лефков. Се слуша како пратениците му викаат „Кај се наоѓаш“ додека тој со тацна фрла и ја крши собраниската опрема.

„Понижување, насилство и навреди во Собрание! Македонија наместо Европа стана див запад со “каубоите” од власта“, напиша пратеникот.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Поевтинуваат горивата

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98…