Видео: Русковска: Има причини за притворот на Мијалков

Зошто после укинувањето на притворот на Сашо Мијалков од скопска Апелација со гаранција, Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција побара од Кривичниот суд, нов притвор од 30 дена за друг случај, одговор за МТВ од шефицата на овој оддел, Вилма Русковска.
Во интервјуто на Фиљана Кока со обвинителката Русковска, детали и за истрагата за сообраќајната несреќа во Бугарија. Интервјуто погледнете го на ЛИНКОТ ПОД ФОТОГРАФИЈАТА

http://play.mrt.com.mk/play/50365

Total
6
Shares
Поврзани објави