(Видео) Љубљана под вода

Силното невреме што ја зафати Словенија синоќа поплави над 500 згради само во Љубљана, пишува 24ur. Дежурните служби примиле преку 2.700 повици од граѓани помеѓу 20 часот и полноќ.

Поплавени се патиштата, како и подземните гаражи. Бројни автомобили се уништени.

Total
32
Shares
Поврзани објави