Возот од Гевгелија кон Скопје заглави на пруга , испадна тркало од шините

Утрово околу 8 часот, кај железничката станица „Кадина Река“, патничниот возот кој сообраќа од Гевгелија за Скопје се заглавил на пругата.

На фотографиите кои пристигнаа до Канал5 се гледа како едно од тркалата е пропаднато во шините, поради што возот е спречен да се движи кон посакуваната дестинација.

Total
0
Shares
Поврзани објави