Во Штип се ожени министерот Благој Бочварски

Првите фотографии од свадбата со неговата избраничка Маринела Серафимова, на Фејсбук ги објави сопругата на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо НиколовскиАндријана.

Total
2
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Таткото на Дивна Пешиќ осуден на 8 години затвор за полов напад на ученичка – таа порачува: Ќе ја откриеме позадината на овој случај!

Кавадарчанецот Благој Пешиќ, тренер по стрелаштво и татко на нашата олимпијка и ликовен уметник, Дивна Пешиќ Грозданов е…